• Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek w Teatrze Groteska

          • W piątek 2 lutego uczniowie klas drugich wybrali się do Teatru Groteska na sztukę pt. Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek na podstawie książki o tym samym tytule autorstwa Justyny Bednarek.

            Wszyscy uczniowie zapoznali się wczesniej z tekstem lektury, dlatego z wielkim zaciekawieniem przyglądali się kolejnym przygodom opisanym w książce w interpretacji aktorów wystpujących na deskach teatru.

            O tym, że w teatrze dzieje się magia nikogo nie musieliśmy już przekonywać. Przedstawienie na wszytskich zrobiło ogromne wrażenie.

             

             

          • Wyniki konkursu SPORTY ZIMOWE

          • Z przyjemnością informujemy, że międzyszkolny świetlicowy konkurs plastyczny "SPORTY ZIMOWE" został rozstrzygnięty!

            I miejsce:

            Samson Śliżewski kl. 2c

            II miejsce:

            Karolina Kudzia kl. 1a

            Milena Kasprzyk kl. 1a

            III miejsce:

            Lena Krawczyk kl. 1a

            Wiktoria Dźwigała kl. 2c, SP. 61

            Wyróżnienia:

            Oliwia Czekajło kl. 2d, ZSP 11

            Anna Miszkiel kl. 3b

            Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za włożony trud i piękne prace plastyczne, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy!Nagrody w konkursie ufundowała Rada Rodziców. Dziękujemy.

            Organizatorki konkursu: Joanna MatogaDominika OrzechowskaMaria Cebula

          • Po kolędzie chodzimy, świętości Wam życzymy...

          • W ubiegłym tygodniu uczniowie ze Szkolnego Koła Teatralnego dwukrotnie wystapili z noworocznym programem artystycznym. Grupa kolędnicza zaprezentowała tradycyne pastorałki i kolędy na góralską nutę. Skocznej i radosnej muzyce towarzyszyły tradycyjne życzenia bożonarodzneiowe i noworoczne. 

            Kolędnicy wystapili w czwartek 18 stycznia dla seniorów oraz nastepnego dnia dla przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola nr 36.  

          • "Taniec, który łączy"

          • Dnia 18 stycznia odbyło się w naszej szkole kolejne spotkanie w ramach międzypokoleniowego projektu "Działajmy razem". Spotkanie rozpoczęli uczniowie z koła teatralnego, którzy zaprezentowali swoje zdolności i umiejętności.  

            Pani Dorota Cienkosz i Justyna Zapiór przygotowały przedstawienie kolędnicze na wzór dawnych obrzędów ludowych, podczas których kolędnicy przebrani za różne postaci pukają do każdego domu, aby wnieść do niego szczęście przez swój krótki występ. W drugiej części spotaknia uczennice klasy VII- Kołaczewska Liwia,  Korczek Łucja, Misiuda Kinga i Orłowska Wiktoria pod okiem  Marty Oprocha przygotowały warsztaty taneczne dla Pań z Klubu Seniora. Przekonaliśmy się, że taniec to źródło radości i sposób na aktywność ruchową. 

          • Zimowe zabawy na śniegu

          • Zabawy na śniegu są ulubioną formą zimowej aktywności dzieci. Klasa IIc wykorzystała zimową aurę i wybrała się do parku A. i E. Jerzmanowskich. Dzieci miały ogromną frajdę i wiele radości. Zobaczcie jak się bawiliśmy. :)

          • Warsztaty mydlarskie

          • 16 stycznia klasa 2c wybrała się do Klubu Seniora na warsztaty mydlarskie. Uczniowie poznali proces powstawania mydła a następnie samodzielnie je wykonali. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał własnoręcznie wykonane mydła, które będą cudownym prezentem z okazji Dnia Babci i Dziadka. 

          • Klasa 2b w Żywej Pracowni

          • 20 grudnia uczniowie klasy 2b wybrali się do Żywej Pracowni przy ulicy Celnej na świąteczne warsztaty rękodzielnicze. Spotkanie składało się z części teoretycznej n/t tradycji i dekoracji oraz praktycznej. Uczniowie wykonali pachnące jedliną stroiki do zawieszenia na drzwiach, pod sufitem lub do położenia na stole, które ozdobili suszonymi jabłkami, orzechami i szyszkami.

          • Jasełka w naszej szkole

          • Dnia 22 grudnia w naszej szkole odbył się apel z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Klasy 4c i 5a wraz z wychowawcami przygotowały i przedstawiły jasełka kierownictwu szkoły, gronu pedagogicznemu oraz uczniom klas 4-8. Fabuła jasełek koncentrowała się na poszukiwaniach Prawdziwego Króla przez Małego Księcia i przeplatana była kolędami. Kolędy były okazją do przyłączenia się naszej społeczności szkolnej do wspólnego śpiewu. Pani Dyrektor złożyła życzenia świąteczne uczniom, nauczycielom i rodzicom.​​​​​​​

            W równie miłej atmosferze przebiegło bożonarodzeniowe spotkanie uczniów klas 1-3. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły obejrzeli jasełka przygotowane przez koło teatralne z klasy 2a i 2b pod opieką p. Doroty Cienkosz i Justyny Zapiór.

            Były to jasełka wyjątkowe, ponieważ w tym roku występ swoją obecnością uświetniły Panie z Klubu Seniora w ramach współpracy międzypokoleniowej „Działajmy razem”. Na widowni oprócz Dyrekcji, Nauczycieli, Uczniów i Rodziców nie zabrakło również Seniorów z Miejskiego Dziennego Domu Pomocy Społecznej - Klubu Samopomocy nr 6. Był to bezcenny czas wymiany doświadczeń i wzajemnej życzliwości, wspólnego śpiewu, składania życzeń i wielu chwil wzruszeń.

          • Zajęcia otwarte na świetlicy

          • Dnia 18 grudnia 2023 roku, w naszej świetlicy odbyły się otwarte zajęcia integracyjne, o tematyce świątecznej, z udziałem rodziców uczniów.

            Na początku organizowane były zabawy integracyjne. Następnie rozwiązywaliśmy zagadki o tematyce świątecznej.

            Przeprowadzony został quiz "Jaka to kolęda?".

            Ozdabialiśmy drzewka oraz wykonywaliśmy różne dekoracje świąteczne, takie jak: choinki z wełny lub z papieru kolorowego (origami), kartki świąteczne, łańcuchy z bibuły, aniołki, skrzaty, świeczniki z masy solnej. Atmosferę spotkania umiliło nam wspólne kolędowanie oraz słodkości w postaci pierniczków i cukierków.

            Serdecznie dziękujemy za przybycie na to spotkanie wszystkim rodzicom i uczniom.

            Wychowawcy świetlicy.

          • Lapbooki wykonane przez uczniów klas piątych

          • Uczniowie klas piątych na lekcjach plastyki zdobywali widzę na temat sztuki  średniowiecznej , w której dominowały dwa style - romański i gotycki. Aby utrwalić wiadomości poznane na lekcjach, uczniowie zaprojektowali i wykonali lapbooki. w których umieścili wiele ważnych informacji dotyczących m. in architektury, malarstwa, rzeźby oraz cech charakterystycznych danego stylu.

            Dodatkową atrakcją były zagadki  i quizy tematyczne. Pomysłów było wiele, wykonanie bardzo ciekawe. Przygotowując pracę uczniowie wykazali się kreatywnością i pomysłowością. Lapbook, Jest to świetny sposób nauki, jego przygotowanie wymaga wybrania najważniejszych informacji, a dzięki ciekawym elementom , jest on dla uczniów atrakcyjną formą nauki.