Kwiatowy powrót do szkoły
W trakcie oczekiwania na powrót do budynku szkoły chcieliśmy przygotować coś, co będziemy mogli przynieść ze sobą i zmienić wystrój znanych przestrzeni. Wiosna jest okazją do zasadzenia roślin, które sami wybierzemy i nauczymy się jak o nie dbać, by w czasie powrotu do szkoły mogły stać jej ozdobą.
Planujemy wyszukać nasiona i sadzonki, które jesteśmy w stanie pielęgnować oraz zakupić podstawowy sprzęt ogrodniczy, odżywki. Przygotujemy zestawy, które będą zawierały doniczkę, podłoże, nasiona/sadzonkę, opis rośliny, jej wymagań.
Projekt jest finansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków
w ramach Programu Wsparcia Samorządów Uczniowskich #SU-w-ak („Samorząd Uczniowski w Akcji”).
Sadzonki i nasiona kupione, opisy roślin przygotowane zatem czas aby je zasadzić. Do wyboru mieliśmy kilkadziesiąt gatunków - łatwych w pielęgnacji i tych bardziej wymagających. Udało nam się nawet zakupić muchołówkę - roślinę owadożerną. Teraz pozostaje nad nimi troskliwie czuwać i we wrześniu staną się ozdobą naszych sal lekcyjnych.
Wyniki QUIZU
- W quizie przygotowanym na podsumowanie projektu Działaj świadomie. Po co oszczędzać wodę? wzięło udział 18 uczniów. Konkurs został przeprowadzony zdalnie, w dwóch grupach.
Zwycięzcami w klasach 5-6 zostali:I miejsce: Laila Ropek (kl. 6c)II miejsce: Nina Jarosz (kl. 6c)III miejsce: Maciej Kałuziński (kl. 6a)Zwycięzcami w klasach 7-8 zostali:I miejsce: Dominik Lipeński (7b)II miejsce: Ewelina Bal (7a)III miejsce: Sylwia Gwiżdż (7a)Wszyscy uczestnicy otrzymają dyplom oraz nagrodę rzeczową.
"Wodna" biblioteka
Jeśli macie ochotę bardziej zagłębić się w temat związany z naszym konkursem: Działaj świadomie. Po co oszczędzać wodę? możecie wypożyczyć książki. Zdjęcia ich okładek oraz regulamin wypożyczania znajdziecie w ZAŁĄCZNIKU.
Działaj świadomie. Po co oszczędzać wodę?
Chcielibyśmy mocno zaakcentować obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi. Zależy nam aby w tym roku skupić się na znaczeniu wody, problemach z jej deficytem w wielu częściach świata. Często słyszymy, żeby nie marnować wody, ale nie uzmysławiamy sobie dlaczego jest to takie ważne. Chcemy wspólnie dotrzeć do rzetelnych informacji, podejrzeć jak sytuacja braku wody wpływa na dzieci i młodzież na drugim końcu świata. Jeśli zrozumiemy problem, to łatwiej będzie nam świadomie działać.
Uczniowie opracowują krótkie, bogate w ilustracje, lub filmiki materiały dotyczące wody. W tygodniu poprzedzającym obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi materiały będą rozsyłane do uczniów, tak aby każdego dnia przekazać małą porcję wiedzy. Punktem kulminacyjnym będzie quiz, w którym pojawią się pytania związane z przygotowanymi materiałami.
Projekt jest finansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków w ramach Programu Wsparcia
Samorządów Uczniowskich #SU-w-ak („Samorząd Uczniowski w Akcji”).