• Świąteczny kogel-mogel

          • Na powitanie wiosny klas 1b była w Muzeum Krzysztofory na warsztatach. Na początku przeszliśmy plantami sprawdzając gdzie zawitała już wiosna, a następnie poszliśmy do Pałacu Krzysztofory gdzie znajduje się oddział Muzeum Narodowego. Tam uczestniczyliśmy w warsztatach" Świąteczny kogel-mogel czyli Wielkanoc po krakowsku".

            Dowiedzieliśmy się o zwyczajach świątecznych w naszych okolicach; Pucherokach, Emausie i Rękawce. Potem ozdabialiśmy jajka. Na zakończenie Pani oprowadziła nas po salach muzeum , a w sali balowej zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia w czapkach Pucheroków. Mamy nadzieję że  w tym roku z rodzicami pójdziemy na Emaus lub Rękawkę na pobliski kopiec Krakusa.

          • Gra terenowa w klasie 2c

          • 19 marca uczniowie klasy 2 c uczestniczyli w grze terenowej Moje miasto. Klasa została podzielona na cztery zespoły, które otrzymały misję odnalezienia i wykonania 16 ukrytych w okolicach Rynku zadań. Każde kolejne poprawnie wykonane  odsłaniało przed uczniami wskazówkę dotyczącą miejsca ukrycia następnego. Uczestnicy w pełni zaangażowali się w grę i doskonale poradzili sobie z jej przejściem. W nagrodę poszli na smaczną gorącą czekoladę :)

          • Działajmy razem

          • Uczniowie naszej szkoły wraz z Seniorami z Klubu Samopomocy uczestniczyli w warsztatach decoupage. Uczestniczy ozdabiali doniczki  poprzez wydzieranie elementów papierowych  i naklejaniu ich na wybraną powierzchnię. Efekt końcowy był fantastyczny, jednak praca wymagała staranności, dokładności, ostrożności i wytrwałości. Satysfakcja, uśmiech na twarzach i zadowolenie uczestników warsztatów były najlepszym dowodem na to, że warto takie zajęcia organizować.

          • Klasa 2a w Muzeum Etnograficznym

          • Do czego może służyć palma wielkanocna? Czym pachnie i smakuje święcone? Jak złożyć życzenia za pomocą pisanek? Na te i wiele innych pytań odpowiedź otrzymali uczniowie klasy 2a podczas warsztatów wprowadzających w czas świątecznych przygotowań - Wielkanoc. Czas odnowy w Muzeum Etnograficznym.

            Drugoglasiści we wspaniałej scenerii muzealnych pomieszczeń dowiedzieli się dlaczego dawniej ludzie tak bardzo wyczekiwali wiosny, oraz poznali tradycje związane z okresem Wielkiej Nocy. Mieli okazję podziwiać wspaniałe pisanki oraz odkryć znaczenie symboli, którymi były zdobione. Na zakończenie wykonali z papieru Drzewko Emausowe, czyli tradycyjny element targu, który odbywa się z okazji odpustu tuż po Wielkanocy.

          • Laureaci Szkolnego Konkursu Recytatorskiego "Miłosz z pamięci…"

          • Laureaci Szkolnego Konkursu Recytatorskiego "Miłosz z pamięci…"

            I miejsce: Jan Ostrowski kl. 5c, Maja Kuźniar kl. 4b

            II miejsce: Julia Kruczek kl. 5a

            III miejsce: Milena Jacak kl. 8a

            Wyróżnienie: Alicja Gąsiorek kl. 5c

            Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie.

            Nauczyciele języka polskiego

          • 2a i 2b w krainie wyobraźni

          • Klasy 2a i 2b wybrały się do Cinema City Bonarka na film "Akademia Pana Kleksa". Uczniowie przenieśli się w niezwykły świat fantazji i baśniowej przygody. Film dostarczył wiele śmiechu, pozwolił oderwać się od rzeczywistości i zanurzyć w magicznym świecie wyobraźni.

          • Klasa 1c w Żywej Pracowni

          • 14 marca klasa 1c wybrała się na warsztaty wielkanocne do Żywej Pracowni w Krakowie. Uczniowie usłyszeli wiele ciekawych informacji odnośnie technik zdobienia jajek na wielkanocny stół, a następnie własnoręcznie wykonali pisanki batikowe. 

            Metoda, którą poznali polega na nakładaniu i tworzeniu wzorów na jajku przy pomocy roztopionego wosku. Następnie jajko pokryte woskiem umieszcza się w barwniku. Farba barwi tylko miejsca niepokryte woskiem. Za pomocą tej metody pisankę można zabawić nawet na trzy, cztery kolory. Zajęcia w tej pracowni były ciekawym doświadczeniem dla pierwszoklasistów. Na zakończenie warsztatów uczniowie zabrali wykonane przez siebie pisanki, aby mogły zrobić świąteczne stoły w ich domach.

          • MISTRZOWIE MOWY POLSKIEJ

          • Miło nam przekazać informację o wynikach konkursu o tytuł Mistrza Mowy Polskiej. Konkurs został przeprowadzony w formacie teleturnieju „Jeden z dziesięciu”.

            MISTRZ MOWY POLSKIEJ KL. IV-V:

            ALICJA GĄSIOREK KL. 5C

            MISTRZ MOWY POLSKIEJ KL. VI-VIII:

            MACIEJ CHOJNOWSKI KL. 8A

            Dziękujemy wszystkim uczestnikom, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

            Nauczyciele języka polskiego

          • Klasa 2c na warsztatach Akademia Kropelki

          • Uczniowie klasy 2 c w ramach projektu Akademia Bohaterów Klimatu, uczestniczyli w warsztatach ekologicznych zorganizowanych w Zakładzie Uzdatniania Wody Bielany. Podczas zabaw edukacyjnych dowiedziały się w jaki sposób uzdatniana jest woda, poznali obieg wody w przyrodzie oraz zależność ekosystemu i wpływ działalności człowieka na zasoby naturalne. Nagrodą za aktywne uczestnictwo w zajęciach były książeczki z łamigłówkami i rebusami oraz ekologiczne bidony.

          • "My adventure with English"

          • Uczniowie klas 2 uczęszczający do świetlicy szkolnej wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „ My adventure with English ". Organizatorem konkursu było Centrum Młodzieży im. dr. Jordana w Krakowie. Uczniowie mieli za zadanie wykonać plakat z wybranym tematem w języku angielskim.

            Celem konkursu było min. :

            - rozwijanie wyobraźni i pomysłowości dzieci

            - edukacja językowa

            - poznanie nowych technik plastycznych

            Spośród wielu pięknych dzieł uczennice klasy IIc Zofia Kostecka i Łucja Chachlowska zdobyły wyróżnienia !

            Dziękujemy za udział wszystkim uczniom !

            Życzymy dalszych sukcesów,

            Agnieszka Jasińska

            Anna Piwowarczyk

          • Ja i moje emocje

          • Uczniowie klasy 2c uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez Pedagoga specjalnego "Ja i moje emocje".  Dzieci rozmawiały o tym, jakie odczuwają emocje i z jakiego powodu. Wspólnie zastanawiały się jak poradzić sobie z takimi emocjami jak złość, strach, smutek, zawstydzenie. Rozwiązywały zagadki, których rozwiązania określały pozytywne lub negatywne zachowania.