• Wycieczka do ZOO

• 29 października 2021 roku klasy 2a i 2c wraz z opiekunami odwiedzili ogród zoologiczny. Tuż za bramą ZOO powitały uczniów niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki pochodzące ze wszystkich kontynentów. Liczną grupę stanowią zwierzęta ginące i zagrożone wyginięciem m.in.: koń Przewalskiego, hipopotam karłowaty jak i wiele innych.

Spacerując alejkami ogrodu dzieci, miały okazję zobaczyć z bliska ich wygląd, a także poznać tryb życia – czytając informacje na tabliczkach jak również słuchając uważnie Pani przewodnik. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody.

• Klasa 2b na wycieczce w Wieliczce

• 28 IX klasa 2b postanowiła zadbać o swoje zdrowie i kondycję. W tym celu pojechaliśmy do Wieliczki, gdzie w  Tężni Solankowej przypominającej zamek obronny  inhalowaliśmy się. Potem spacerkiem przez Rynek przeszliśmy do Parku Pod Baranem. Krętymi alejkami wspinaliśmy się na stok, skąd roztaczał sie piękny widok. Skorzystaliśmy też z wielu atrakcji do ćwiczeń na wolnym powietrzu, które są ukryte w leśnym zaciszu oraz placów zabaw. Mamy nadzieję, że wrócimy tutaj ze swoimi rodzicami.

• Wybory do "Małego Samorządu"

• W bieżącym roku szkolnym swoją działalność wznowił Mały Samorząd Uczniów klas I-III. Powołanie Małego Samorządu ma na celu przygotowanie najmłodszych uczniów do aktywnego i twórczego uczestnictwa w życiu naszej szkoły. Poprzez rozwijanie samorządności uczymy aktywności, umiejętności pracy w zespole, indywidualnego i grupowego działania na rzecz innych oraz rozwijania własnych zainteresowań.

Wybory do samorządu poprzedzone kampanią wyborczą odbyły się w poniedziałek 27 września 2021r. Swoją kandydaturę zgłosiło 7 uczniów z klas trzecich. W drodze głosowania najmłodsi uczniowie wybrali swoich przedstawicieli; zostali nimi:

Bartosz Korzeń  z klasy IIIa

Anna Stefan - Sadzikowska z klasy IIIc

Patryk Syrek z klasy IIIb

Serdecznie gratulujemy wszystkim kandydatom, a nowemu Samorządowi życzymy  owocnej pracy w nowym roku szkolnym!

Opiekun
            mgr Justyna Zapiór

• Wybory do Samorządu Uczniowskiego

• W piątek, 24 września 2021 roku odbyły się wybory na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej nr 123, poprzedzone kampanią wyborczą. Swoją kandydaturę do tegorocznych wyborów zgłosiło 11 uczniów. W wyniku głosowania przewodniczącą Samorządu Szkolnego została Marysia Mika z klasy VIII c.

W skład Rady Samorządu weszły następujące osoby:

Lidia Łyczak (VIII a)

Marita Kowalczyk (VII c)

Dawid Knapik ( V a )

Maksymilian Gruszecki ( VII a )

Victoria Paprocka ( IV b )

Krzysztof Nowak ( VII b )

Milena Jacak ( VI a )

Alicja Urban ( V b )

Kacper Kubin ( V b )

Ksawery Uryga ( IV a )

Wszystkim kandydatom serdecznie gratulujemy wyników, a Przewodniczącej SU życzymy owocnej pracy w roku szkolnym 2021/2022 ! Niebawem zostanie zamieszczony plan pracy SU, z uwzględnieniem różnorodnych akcji. Nie lada wyzwaniem okaże się całoroczny konkurs dedykowany klasom IV – VIII, pod honorowym patronatem Rady Rodziców !

Opiekunowie SU

mgr Ewelina Dranka                                                                                                      mgr Agnieszka Piskorska

• Trzecie klasy z wizytą w Wygiełzowie...

• W poniedziałek 20 września uczniowie klas trzecich odwiedzili Muzeum - Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie. Skanseny to miejsca, w których możemy zobaczyć jak kiedyś żyli ludzie na wsi. Możemy przyglądać się przedmiotom z przeszłości, wsłuchiwać się w opowiesci o dawnych czasach, a nawet spacerować po całych domostwach sprzed pokoleń.

Tak było i tym razem. Dzieci wraz z panią przewodnik odwiedziły m.in. okazały dwór zamożnej szlachty, dom chłopski, młyn i piękny niemal 400-letni kościół. Wszyscy uczestnicy wycieczki wzięli również udział w warsztatach "PAWIE PIÓRA U CZAPECZEK, KRASNE WSTĄŻKI U DZIEWECZEK – STRÓJ KRAKOWSKI OD PODSZEWKI" podczas których dowiedzieli się z czego składa się nasz strój krakowski oraz na jakie okazje się go zakłada. Na zkończenie warsztatów uczniowie ozdabiali bawełniane torby kwiatowym wzorem. Dzięki temu każdy przywiózł ze sobą piekną, oryginalną i przede wszystkim samodzielnie wykonaną pamiątkę.

• Bezpieczeństwo w szkole i poza nią

• W ramach zajęć na świetlicy dzieci z klas drugich poznawały plan naszego osiedla, a potem same tworzyły makietę przestrzenną oraz plan najbliższej okolicy. Rozpoznawały też podczas zabawy znaki drogowe oraz stosowały poznane zasady ruchu drogowego w grze planszowej.

• Wizyta klasy 2b w Muzeum Inżynierii Miejskiej

• W minionym tygodniu w ramach zajęć edukacyjnych i rozwijających, klasa 2b była w Muzeum Inżynierii Miejskiej . Tam w Strefie kreatywności  dzieci posługując się klockami o dużych wymiarach projektowały swój własny świat . Dzięki swojej wyobraźni mieli okazję wybudować  w grupach Miasto przyszłości. Było przy tym dużo zabawy, współpracy i  emocji .

Potem zwiedzili jeszcze wystawę interaktywną Więcej światła, gdzie z zaangażowaniem wykonywali ciekawe doświadczenia.